SignCut Pro1 - Základní uvedení do provozu, příručka

SignCut Pro1 - Základní uvedení do provozu, příručka
Jan Krupa - 24. 7. 2017 , sekce: SignCut Pro1

Projděte si jednoduchý manuál pro pohodlné nastavení programu SignCut Pro1.

NASTAVENÍ VAŠEHO PLOTRU

Ujistěte se, že řezací plotr je připojený a zapnutý. Zkontrolujte, zda jsou všechny kabely správně připojeny a zda máte všechny komunikační ovladače pro plotr instalovány v počítači.

Pokud používáte kabel USB od řezacího plotru k počítači, budete potřebovat komunikační ovladače pro USB port. Ty jsou obvykle zahrnuty na CD spolu se zakoupeným plotrem. Nebo zaslány ke stažení emailem.

NASTAVENÍ SIGNCUT

Ujistěte se, že je počítač připojen k internetu.

 1. Stáhněte SignCut ze stránek www.signcutpro.com a vyberte instalaci, která je specifická pro váš počítač a spusťte instalaci.
 2. Pokud se zdá, že SignCut není připojen k internetu, zkontrolujte, zda váš antivirový software nebo firewall neblokuje SignCut v přístupu k internetu. V takovém případě byste měli povolit antivirovému software a firewallu používat SignCut.
 3. Po vyzvání vložte Vaše licenční číslo registrované pomocí Bundle kódu na bundle.signcutpro.com
 4. Vyberte "Next".
 5. Nyní budete vyzváni k zadání výrobce, modelu a výstupu pro řezací plotr (může být zadáno později).
 6. Vyberte „Next“ a nyní jste v programu SignCut.
 7. Vejděte do menu Settings / Settings, vyberte záložku Locale a v roletce Language vyberte češtinu

Stiskněte tlačítko ‚Cutter‘ (Řezačka) v ovládacím panelu pro přístup k nastavení výrobce a plotru. (Můžete také najít tento dialog prostřednictvím horním menu pod ‚Nastavení‘ v nástrojové liště

Vyberte si výrobce a model řezačky z rozbalovacích seznamů v okně ‚Cutter‘.

 

Na výstupním zařízení / Port‘ si můžete vybrat, jaké porty bude SignCut používat k odesílání dat do plotru. Pokud si nejste jisti, jaký port zvolit, můžete udělat jednoduchý test s pomocí níže uvedených pokynů:

 

 1. Odpojte plotr,
 2. Otevřete SignCut,
 3. Klikněte na tlačítko Cutter
 4. Otevřít výstupní zařízení / Port
 5. Poznamenejte si, jaké jsou vaše možnosti
 6. Zapojte plotr zpět a zapněte napájení
 7. Zavřete nabídku pomocí tlačítka Ok

 

Podívejte se opět do seznamu výstupní zařízení / Port, teď byste měli vidět nový port. Toto je port pro váš plotr, vyberte jej a přejděte na tlačítko OK a zavřete.

Neměli byste změnit výchozí nastavení v dialogovém okně frézy po výběru výrobce, Cutter a výstupní zařízení / Port. Změnu může provést technická podpora.

KŘIVKY A OBRÁZKY

Chcete-li na plotru používat svůj návrh, je důležité používat vektorové grafiky a nikoliv rastrové soubory . Příklad rastru je: TIFF, JPEG, PNG, GIF, BMP

Bez ohledu na formát souboru, který je vložený, obrázky v bitmapě nebo rastrovou grafiku není plotr schopen řezat. Je-li to možné, obrázky musí být převedeny do křivek.

VYTVOŘENÍ VEKTOROVÝCH OBRÁZKŮ

K vytvoření vektorových obrázků byste měli používat vektorový grafický software, jako je CorelDRAW, Adobe Illustrator nebo Inkscape.

JAK NAČÍST PRÁCI DO SIGNCUT

Otevřete soubor, který chcete vyříznout v SignCut, a to buď volbou ‚Soubor‘ a ‚otevřít‘, nebo pomocí pluginu v návrhovém softwaru. Pluginy jsou obvykle pojmenovány jako ‚Odeslat do SignCut‘

 

Inkscape : Horní lišta, rozšíření (Extencion) / Export / Odeslat Signcut

 

Corel : Aplikace launcher je na horní liště, vypadá jako obdélník s červenou stříškou. Vyberte jej a poté přejděte dolů k odeslání SIGNCUT

 

Illustrator : Odeslat do SignCut je v dolní části nabídky menu soubor.

 

Zkontrolujte, zda po převodu do SignCut odpovídá velikost obrazu:Ujistěte se, že používáte Vám vyhovující jednotky měření. Buď cm, mm nebo palce. Tlačítko pro změnu je umístěno pod obrázkem plotru (při pohledu shora dolů) v pravém středu nástrojové lišty. Zkontrolujte velikost obrazu pod obrázkem. Pokud je potřeba velikosti upravit, zadejte nové hodnoty do tabulky a klikněte Enter. Hodnoty se změní proporcionálně. Nebo použijte tlačítko obrázek a hodnoty změňte.

 Vložte do plotru médium (vinyl, papír, folie ...).Doporučuje se po vložení média odvinout tolik materiálu, kolik máte v plánu řezat. Při řezání z role namáháte motory plotru a dochází k většímu prokluzu média a tudíž se řezaná grafika nespojí.

Stiskněte tlačítko ‚Výřez‘ v SignCut, obrázek s nůžkami.Zde si můžete vybrat počet kopií, které chcete vyřezat, provést zkušební řez pro kontrolu rychlosti frézy a řezací tlak, a aktivovat / deaktivovat ořezový rám. Můžete si vybrat ‚Preview‘, aby jste zjistili, jak bude výřez vypadat.

 

Když jste připraveni stiskněte ‚Cut out‘ (Výřez)

 

Hodně štěstí!

 

Otázky a odpověďi

 

Program SignCut hlásí testovací verzi s možností výřezu 100 x 100 mm.

 • Informace se objeví pokud vypršela roční licence. Nutné zakoupit novou roční licenci. Program Signcut není připojen k internetu, nebo jeho připojení blokuje firewall. Byly vyčerpány přenoy licence.

Program nelze spustit

 • Typy na obnovu programu a jeho spuštění se nachází v sekci Technická podpora - SignCut Pro 1. Pokud body nepomhou kontaktujte technickou podporu.

Program hlásí chybové hlášení error, nebo chyba xml

 • Nutné kontaktovat helpdesk na stránkách www.signcutpro.com . Jednoduchou češtinou posat problém. Technik Signcutu se připojí k vám do počítače a zkontroluje vnitřní stav programu SignCut.

Plugin přestal pracovat

 • V menu programu se nachází položka reinstal export plugins. Pomocí této položky opravíte instalaci exportního pluginu. Restartujte počítač. Pokud plugin stále nepracuje, kontaktujte technickou podporu.

 

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Komentáře

97 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

 • Skvělá komunikace a rychlost
Ověřený zákazník, 29. 09. 2021

S Reklamními technologiemi jsme nikdy neměli problém. Vždy byli maximálně vstřícní, ochotní, rychlí. Občas jsme pobavení v jakých krabičkách nám zboží dorazí :) Například naposled jsem se kolegy musela zeptat, proč si objednal boty, dokud jsme krabici neotevřeli a nedošlo nám, že je to naše objednávka z Reklamních technologií :D Samozřejmě je nám jedno, zda zboží dorazí v krabici od bot, nebo v něčem jiném, hlavní je, že dorazí :) Občas když není něco zrovna na skladě a dorazí to po částech, tak si říkáme, že bychom měli napsat, aby to když tak poslali třeba až si budeme zase něco objednávat, aby se kupříkladu nepřevážel zbytečně jeden kus oblečení. Každopádně tento obchod můžeme jen doporučit :)

Ověřený zákazník, 26. 09. 2021

Vždy dodane, bezpečné zabalené. Som veľmi spokojná.

Ověřený zákazník, 22. 09. 2021

Výhody e-shopu:

 • Ochota, vstřícnost
 • Bleskové dodání
Ověřený zákazník, 22. 09. 2021

Proč nakupovat u nás

 • Nabízíme vám široký sortiment vyzkoušených produktů
 • Specializujeme se na reklamní agentury
 • Rozumíme problémům v tomto oboru
 • Všechny stroje máme opravdu skladem
 • Při potížích poskytujeme odbornou podporu
 • Postaráme se o servis i náhradní díly
 • Máme spoustu spotřebního materiálu za super ceny
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0