Znovuplnitelné kazety

Znovuplnitelné kazety
Jan Krupa - 5. 12. 2017 , sekce: Tiskárny Epson a Ricoh - inkousty FotoRite (CityInk)

Co jsou to znovuplnitelné kazety a jak s nimi nakládat? Jak naplnit znovuplnitelnou kazetu? CISS

Plnicí inkoustové kazety, stejně jako originální nebo kompatibilní kazety, přicházejí v různých tvarech a velikostech, ale všechny pracují podle přibližně stejných principů. Každá kazeta má dva vstupy. Jeden vstup pro inkoust, jeden pro vzduch a jeden regulovaný výstup, který tiskárně nepřetržitě dodává inkoust. Většina kazet má dnes také mikročip, který komunikuje s tiskárnou, a říká, že je v tiskárně nainstalována kazeta. Podíváme se na každou z těchto funkcí. 

Plnění inkoustových kazet

Každá znovuplnitelná kazeta má otvor pro plnění inkoustu. Většina kazet je dodávána se stříkačkami a tupými jehlami, což celý proces usnadňuje a metoda je poměrně jednoduchá: stačí vyjmout zátku z kazety, naplnit kazetu inkoustem a uzavřít.

Vždy vyplňte kazetu rozumně a pravidelně. Suchá kazeta může poškodit tiskové hlavy.

 

Přívod vzduchu u plnicích inkoustových kazet

Vzhledem k tomu, že tiskárna používá inkoust z kazet, je důležité, aby se do zásobníku dostal vzduch. Tím dojde k použití inkoustu. Pokud se do kazety vzduch nedostane, vystavujete se riziku způsobení podtlaku v kazetě - to bude znamenat, že se tiskárna snaží správně čerpat inkoust a vy skončíte s nekvalitními výtisky. Na originální kazetě bude váš vstup vzduchu uzavřen žlutou páskou. Před vložením kazety do tiskárny ji nezapomeňte sejmout. S opětovně plnitelnou kazetou může být buď páska nebo malá zátka.

Mikročipy plnicích kazet

Téměř všechny tiskárny na trhu dnes používají mikročipy v kazetách proto, aby odhadly zbývající hladinu inkoustu a zkontrolovaly, zda jsou v tiskárně instalovány správné kazety. To také znamená, že originální kazety nelze znovu použít, protože čip bude tiskárnu informovat o tom, že je kazeta prázdná.

Plnicí kazety jsou na druhé straně vybaveny automatickými čipy. Pokud je kazeta hlášena úplně prázdná, vyjmutí, opětovné naplnění a opětovné vložení kazety do tiskárny způsobí opětovné hlášení kazety.

Další výhody znovuplnitelných kazet

Originální inkoustové kazety jsou obvykle vyrobeny z černého plastu, takže nevidíte, kolik inkoustu je skutečně obsaženo v kazetách, které kupujete (v některých kazetách je to jen 1,5 ml). Naše plnitelné kazety jsou vyrobeny z průhledného plastu, takže můžete snadno vidět obsah kazety i při jejím plnění.

Pokud je pravá inkoustová kazeta prázdná, většina lidí (85 %) ji hodí do koše. Náplně jsou pak odeslány na skládku, kde může trvat 450 - 1000 let, než se rozloží! Použití plnitelných kazet po celou dobu životnosti tiskárny (neexistuje žádný limit, kolikrát si můžete naplnit kazety) může ušetřit obrovské množství odpadního plastu a ušetřit obrovské množství peněz nehledě na nezanedbatelný přínos ekologii provozu.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Komentáře

97 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

  • Skvělá komunikace a rychlost
Ověřený zákazník, 29. 09. 2021

S Reklamními technologiemi jsme nikdy neměli problém. Vždy byli maximálně vstřícní, ochotní, rychlí. Občas jsme pobavení v jakých krabičkách nám zboží dorazí :) Například naposled jsem se kolegy musela zeptat, proč si objednal boty, dokud jsme krabici neotevřeli a nedošlo nám, že je to naše objednávka z Reklamních technologií :D Samozřejmě je nám jedno, zda zboží dorazí v krabici od bot, nebo v něčem jiném, hlavní je, že dorazí :) Občas když není něco zrovna na skladě a dorazí to po částech, tak si říkáme, že bychom měli napsat, aby to když tak poslali třeba až si budeme zase něco objednávat, aby se kupříkladu nepřevážel zbytečně jeden kus oblečení. Každopádně tento obchod můžeme jen doporučit :)

Ověřený zákazník, 26. 09. 2021

Vždy dodane, bezpečné zabalené. Som veľmi spokojná.

Ověřený zákazník, 22. 09. 2021

Výhody e-shopu:

  • Ochota, vstřícnost
  • Bleskové dodání
Ověřený zákazník, 22. 09. 2021

Proč nakupovat u nás

  • Nabízíme vám široký sortiment vyzkoušených produktů
  • Specializujeme se na reklamní agentury
  • Rozumíme problémům v tomto oboru
  • Všechny stroje máme opravdu skladem
  • Při potížích poskytujeme odbornou podporu
  • Postaráme se o servis i náhradní díly
  • Máme spoustu spotřebního materiálu za super ceny

Další informace

Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0