Jak funguje magický hrnek?

Jak funguje magický hrnek?
Soukupová Lenka - 10. 12. 2020 , sekce: Sublimační tisk

Magický hrnek je oblíbený dárek nejen pro rodinné příslušníky, ale také jako reklamní předmět. V čem ale spočívá jeho kouzlo? Na odpověď na tuto otázku si posvítíme v našem článku.

 

Magický hrnek funguje na principu termochromismu, což je fyzikálně-chemický děj, kdy v závislosti na změně teploty se mění krystalická nebo molekulární struktura termochromní látky. Tyto změny můžou být reverzibilní nebo trvalé. Jako termochromy se nejčastěji využívají tekuté krystaly nebo leuco barviva.

Tyto hrnky mají termosenzitivní glazuru, jejíž změny jsou reverzibilní. Nalijete horkou vodu do hrnku a jeho barva se změní nebo se odbarví. Po ochlazení se původní barva obnoví. Kouzlo magických hrnků si tak můžete užívat do nekonečna.

Magický hrnek

Zdravotní nezávadnost

Jak je to se zdravotní nezávadností? Hrnky jsou vyrobené z keramiky, která není zdraví škodlivá. Stejně jako termochromní barviva jsou zdravotně nezávadná. Využívajuí se k obarvení jídel nebo při výrobě kojeneckého nádobí. Další využití je například v teploměrech, potisk oblečení, vizitek, aut. Ikdyž u aut vyvstává otázka, zda auto projde registrací, když nemá stálou barvu.

Variabilita

Magické hrnky můžou být různých velikostí, barev i tvarů. Některé můžou mít i další speciální úpravy jako polyesterová vrstva pro sublimační potisk. Takže můžete mít hrnek, který nejen mění barvu, ale taky odkrývá fotografii nebo obrázek dle vašeho přání.

Pokud hledáte originální kouzelný dárek, určitě neuděláte chybu s magickým hrnkem. Potěšíte nejen maminku, babičku, tatínka či další členy rodiny nebo kamarády, ale také vykouzlíte úsměv na tváři svých kolegů, zaměstnanců nebo obchodních partnerů.

Sublimační potisk magických hrnků

Tisk na hrnek je jednoduchý:

 1. Připravíte si fotografii, obrázek nebo grafiku, kterou chcete umístit na hrnek.
 2. Vytisknete si na sublimační tiskárně objekt na sublimační papír a vystřihnete dle požadovaného rozměru.
 3. Přilepíte termopáskou na hrnek.
 4. Překryjete pečícím papírem, zajistíte silikonovou objímkou na hrnky vhodnou pro váš termolis.
 5. Vložíte do vašeho termolisu na hrnky nebo 3D termolisu a nastavíte požadovanou teplotu a čas.
 6. Po vytažení z termolisu ihned sundejte opatrně silikonovou objímku, pečící papír i přenosový papír. POZOR!!! Hrnek je horký a obrázek bude krásně vidět! Po ochlazení zmizí obrázek a obnoví se původní barva hrnku.

Zaujal vás sublimační potisk? Podrobnější informace najdete v článcích Co je to sublimační tisk a Porovnání sublimačních hrnků.

 

 

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Komentáře

97 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

 • Skvělá komunikace a rychlost
Ověřený zákazník, 29. 09. 2021

S Reklamními technologiemi jsme nikdy neměli problém. Vždy byli maximálně vstřícní, ochotní, rychlí. Občas jsme pobavení v jakých krabičkách nám zboží dorazí :) Například naposled jsem se kolegy musela zeptat, proč si objednal boty, dokud jsme krabici neotevřeli a nedošlo nám, že je to naše objednávka z Reklamních technologií :D Samozřejmě je nám jedno, zda zboží dorazí v krabici od bot, nebo v něčem jiném, hlavní je, že dorazí :) Občas když není něco zrovna na skladě a dorazí to po částech, tak si říkáme, že bychom měli napsat, aby to když tak poslali třeba až si budeme zase něco objednávat, aby se kupříkladu nepřevážel zbytečně jeden kus oblečení. Každopádně tento obchod můžeme jen doporučit :)

Ověřený zákazník, 26. 09. 2021

Vždy dodane, bezpečné zabalené. Som veľmi spokojná.

Ověřený zákazník, 22. 09. 2021

Výhody e-shopu:

 • Ochota, vstřícnost
 • Bleskové dodání
Ověřený zákazník, 22. 09. 2021

Proč nakupovat u nás

 • Nabízíme vám široký sortiment vyzkoušených produktů
 • Specializujeme se na reklamní agentury
 • Rozumíme problémům v tomto oboru
 • Všechny stroje máme opravdu skladem
 • Při potížích poskytujeme odbornou podporu
 • Postaráme se o servis i náhradní díly
 • Máme spoustu spotřebního materiálu za super ceny
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0