Přímý tisk

Přímý tisk
Marek Znojil - 18. 2. 2022 , sekce: Laserový tisk

Přímý tisk se vyznačuje tím, že speciální barvivo je nanášeno přímo na textil, například na tričko. To znamená, že na rozdíl od transferového tisku nepotřebujete žádnou fólii. Při tomto způsobu tisku můžete použít všechny barvy i barevné přechody. Kromě toho lze realizovat různé barevné a propracované motivy. Přímá tiskárna funguje stejně jako inkoustová tiskárna, s tím rozdílem, že se místo na papír tiskne na textil. K tomu se používají tiskové hlavy v kombinaci se speciálními inkousty.

Jaké jsou výhody přímého tisku?

Pomocí přímého tisku můžete bez problémů realizovat složité grafické motivy. Velkou výhodou tohoto procesu je, že je velmi cenově výhodný pro malá množství od 1 kusu výše a zároveň boduje vysokou kvalitou. Jiné typy tisku, jako je ofsetový tisk nebo sítotisk, se naopak doporučují pro větší tiskové série. Získáte tak levný způsob, jak dokončit potisk textilu v domácích podmínkách. Pokrytí barvou však není stoprocentní, což je způsobeno nerovnoměrnou strukturou vláken různých typů textilií.

Vaše motivy a potisky budou vypadat dobře na široké škále textilií: Vhodné jsou zejména trička a mikiny s vysokým obsahem bavlny. Tisknout můžete na bílé i tmavé tkaniny. Kontury jsou však méně ostré než u jiných tiskových procesů, například digitálního transferového tisku. Kromě toho je stupeň sytosti na tmavých podkladech poněkud nižší. Při tomto typu tisku tedy získáte méně živé barvy, ale zvláštní vintage vzhled je velmi moderní a má mnoho nadšených příznivců.

Další výhodou přímého tisku je velmi dobrý pocit z potištěného textilu: Díky přímému tisku jsou motivy jakoby vetkané do látky a oděvy jsou příjemné na nošení.

Jak přímý tisk funguje?

Manipulace je podobná jako u jednoduché stolní tiskárny, kde se tisk přenáší na přenosový papír. Při obsluze digitálního systému pro přímý tisk vytváříte data také ve standardním grafickém programu. Textilii určenou k tisku umístíte na takzvaný flatbed stůl. Poté spustíte proces tisku. Celý proces trvá přibližně 2 až 5 minut a nepotřebujete k němu žádné předchozí znalosti tisku.

Při digitálním tisku vzniká jen málo odpadních produktů, a proto je velmi šetrný k životnímu prostředí. Jedním z důvodů je, že tisková data se vytvářejí v počítači, takže nejsou potřeba žádné tiskové desky jako při ofsetovém tisku. Zadruhé jsou kazety opakovaně plnitelné, což rovněž snižuje produkci odpadu.

Používají se čtyři barvy CMYK, takže speciální barvy nebo jasné tóny lze realizovat pouze v omezené míře. Proto lze ostatní barevné škály, jako jsou Pantone, HKS- RAL- barvy, pouze přiblížit; neshodují se stoprocentně.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Komentáře

97 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

  • Skvělá komunikace a rychlost
Ověřený zákazník, 29. 09. 2021

S Reklamními technologiemi jsme nikdy neměli problém. Vždy byli maximálně vstřícní, ochotní, rychlí. Občas jsme pobavení v jakých krabičkách nám zboží dorazí :) Například naposled jsem se kolegy musela zeptat, proč si objednal boty, dokud jsme krabici neotevřeli a nedošlo nám, že je to naše objednávka z Reklamních technologií :D Samozřejmě je nám jedno, zda zboží dorazí v krabici od bot, nebo v něčem jiném, hlavní je, že dorazí :) Občas když není něco zrovna na skladě a dorazí to po částech, tak si říkáme, že bychom měli napsat, aby to když tak poslali třeba až si budeme zase něco objednávat, aby se kupříkladu nepřevážel zbytečně jeden kus oblečení. Každopádně tento obchod můžeme jen doporučit :)

Ověřený zákazník, 26. 09. 2021

Vždy dodane, bezpečné zabalené. Som veľmi spokojná.

Ověřený zákazník, 22. 09. 2021

Výhody e-shopu:

  • Ochota, vstřícnost
  • Bleskové dodání
Ověřený zákazník, 22. 09. 2021

Proč nakupovat u nás

  • Nabízíme vám široký sortiment vyzkoušených produktů
  • Specializujeme se na reklamní agentury
  • Rozumíme problémům v tomto oboru
  • Všechny stroje máme opravdu skladem
  • Při potížích poskytujeme odbornou podporu
  • Postaráme se o servis i náhradní díly
  • Máme spoustu spotřebního materiálu za super ceny

Další informace

Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0