Jak vytvořit masku grafiky pro potisk bavlny

Jak vytvořit masku grafiky pro potisk bavlny
Marek Znojil - 18. 2. 2022 , sekce: Laserový tisk na bavlnu

Potisk bavlny tonery Ghost je skvělý, protože nemusíme řešit, jestli máte tričko bílé, růžové nebo černé. Nicméně je potřeba u tmavého podkladu tisknout grafiku ve dvou krocích.

Jak vytvořit masku grafiky pro potisk bavlny

Nejprve vytiskneme barevnou grafiku s tonery CMYK a následně podtiskneme tuto grafiku ještě bílou barvou. Jelikož nechceme tisknout bíle celou stranu, ale jen prostor grafiky, musíme vytvořit v grafickém programu masku.

Masku grafiky můžeme vytvořit v jakémkoli grafickém programu. A protože ne všichni používají placené programy, ukážeme si to v programu Gimp, který je zdarma.

Jako první krok si otevřeme grafiku, ke které potřebujeme masku vytvořit . Klikneme v hlavním menu Gimpu na Soubor > Otevřít… a v okně Otevření souboru vybereme příslušný soubor. Klikneme na Otevřít a v dalším okně na Importovat.

Jakmile se nám soubor otevře, přejdeme k tvorbě masky. Vlevo pod hlavním menu klikneme na ikonu Přibližný výběr a zkontrolujeme, zda máme vybraný režim Nahradit aktuální výběr.

Poté klikneme na části grafiky, pro které NECHCEME vytvořit masku, které chceme odstranit. Pokud potřebujeme označit více částí, stiskneme a držíme klávesu Shift a postupně označíme všechny potřebné části. Až budeme mít vybráno vše potřebné, uvolníme klávesu Shift.

Po označení všech nepotřebných částí, klikneme v hlavním menu na Vybrat > Invertovat. Tímto krokem se nám označí ta část grafiky, pro kterou chceme vytvořit masku.

Nyní si vytvoříme novou vrstvu pro masku vlajky. Půjdeme opět na hlavní menu a zde klikneme na Vrstva > Nová vrstva…. Objeví se dialogové okno Nová vrstva, kde si můžeme pojmenovat novou vrstvu masky podle vlastních potřeb. Potvrdíme tlačítkem OK. 

Poté si na levé straně okna schováme původní vrstvu s vlajkou. Stačí kliknout na “očičko” a vrstva se schová.

Zůstane nám jen ohraničený výběr, který jsme provedli v předchozích krocích. “Očičko” u dané vrstvy zmizí.

 Nyní klikneme na ikonu Plechovky na pravé straně (šipka 1) a zvolíme barvu kliknutím na barevné “čtverečky” (šipka 2).

Zobrazí se dialogové okno ‚Změna barvy popředí‘, kde vybereme černou barvu a potvrdíme tlačítkem “OK”. Původně žlutý “čtvereček” je nyní černý.

Teď můžeme kliknout do části, pro kterou chceme vytvořit masku. Ta se nám vyplní černou barvou. I když chceme tisknout masku bíle, volíme černou barvu, protože vyměníme černou kazetu za bílou a vše, co je na obrazovce černé, vytiskneme bíle.

Při tisku masky doporučujeme zvolit v nastavení tiskárny černobílý tisk, aby nedocházelo k přimíchávaní ostatních barev do bílé.

Nakonec můžeme masku exportovat do požadovaného formátu tak, aby se nám při tisku vrstvy překrývaly. V hlavním menu zvolíme Soubor > Export As… a pojmenujeme si soubor, který ukládáme.

Potvrdíme tlačítkem Export. Vyskočí nám dialogové okno, které taky potvrdíme tlačítkem Export.

V tuto chvíli máme připravenou grafiku a masku pro potisk bavlny tonery Ghost.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Komentáře

97 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

  • Skvělá komunikace a rychlost
Ověřený zákazník, 29. 09. 2021

S Reklamními technologiemi jsme nikdy neměli problém. Vždy byli maximálně vstřícní, ochotní, rychlí. Občas jsme pobavení v jakých krabičkách nám zboží dorazí :) Například naposled jsem se kolegy musela zeptat, proč si objednal boty, dokud jsme krabici neotevřeli a nedošlo nám, že je to naše objednávka z Reklamních technologií :D Samozřejmě je nám jedno, zda zboží dorazí v krabici od bot, nebo v něčem jiném, hlavní je, že dorazí :) Občas když není něco zrovna na skladě a dorazí to po částech, tak si říkáme, že bychom měli napsat, aby to když tak poslali třeba až si budeme zase něco objednávat, aby se kupříkladu nepřevážel zbytečně jeden kus oblečení. Každopádně tento obchod můžeme jen doporučit :)

Ověřený zákazník, 26. 09. 2021

Vždy dodane, bezpečné zabalené. Som veľmi spokojná.

Ověřený zákazník, 22. 09. 2021

Výhody e-shopu:

  • Ochota, vstřícnost
  • Bleskové dodání
Ověřený zákazník, 22. 09. 2021

Proč nakupovat u nás

  • Nabízíme vám široký sortiment vyzkoušených produktů
  • Specializujeme se na reklamní agentury
  • Rozumíme problémům v tomto oboru
  • Všechny stroje máme opravdu skladem
  • Při potížích poskytujeme odbornou podporu
  • Postaráme se o servis i náhradní díly
  • Máme spoustu spotřebního materiálu za super ceny

Další informace

Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0