Vytvořte si vlastní tričko

S vhodnou tiskárnou a přenosovými materiály můžete na vlastním tričku vytvořit vysoce kvalitní a trvanlivý potisk. Za pomoci laserové tiskárny a tepelného lisu můžete dosáhnout velice kvalitních výsledků, proto bychom vám tuto metodu rádi představili v následujících řádcích. Jako alternativu můžete samozřejmě zvolit i možnost přenosu motivu na látku jednodušším způsobem, např. pomocí žehličky. Zakoupíte si hotové grafiky, které jednoduše zažehlíte. Ovšem tato metoda vám nezaručí kvalitu a trvanlivost, kterou představuje toner, přenosové fólie, případně dokončovací papír.

Potisk trička barevným a bílým tonerem.

Potisk bílých triček je vhodný pro začátečníky, ale s využitím bílých tonerů můžete tisknout i na trička v tmavých odstínech. Prvním krokem je návrh požadovaného motivu, který chceme na tričko umístit. Pro přenos pomocí toneru a přenosové fólie není potřeba mít motiv ve vektoré grafice. Můžete použít běžný grafický nebo jiný počítačový software.

     

Vytvoření přenosové fólie

Po dokončení vašeho návrhu obrázku, loga nebo nápisu, vytvoříte zrcadlovou předlohu a pomocí tiskárny ji vytisknete na přenosovou A-fólii. Doporučujeme moderní laserové tiskárny Canon i-Sensys, které jsou vybaveny tonery Ghost v azurové, purpurové, žluté a černé barvě. Pokud chcete potisknout tričko v tmavé barvě, aniž byste se vzdali detailní reprodukce barev, doporučujeme použít bílou tonerovou kazetu Ghost. Po vytištění návrhu přiložte B-papír a použijte tepelný lis, aby došlo ke spojení. Zažehlujte je po dobu dvou minut při teplotě přibližně 160 °C. Lepidlo z B-papíru se vstřebá do A-fólie, což umožní následné nažehlení na tričko. 

Přenesení požadovaného motivu na tričko

Jakmile jste vytiskli fólii zrcadlově, s barevnými nebo bílými plochami, a přenesli lepidlo z B-papíru na A-fólii zažehlením v lisu, je čas na potisk samotného trička. Motiv na přenosové fólii můžete ještě vystřihnout na požadovanou velikost a poté jej umístit na požadované místo na tričku. Tričko máte nachystané na ploše termolisu, přiložte motiv a zažehlujte po dobu 30 sekund. Než budete moci výsledek zkontrolovat musí tričko i fólie zcela vychladnout, poté můžete fólii velice opatrně sejmout. V neposlední řadě je nutné provést krátné zažehlení. Toto zažehlení má účel ten, že dodatečné zažehlení zvyšuje odolnost potisku při praní.        

     

Vlastní potisk tmavého trička - jak na to?

Dříve v designu dlouho existovalo technické omezení, pokud šlo o bílou barvu. Nyní, s bílými tonery Ghost, můžeme laserovou tiskárnu obelstít a tisknout bílou barvou na barevné povrchy. Stačí jen místo černého toneru použít bílý. Vzhledem k tomu, že tonery obsahují prášek, nikoliv kapalinu, lze výměnu provést okamžitě a není potřeba čištění. Jednoduše na počítači vytvoříte bílé plochy jako černé. Tiskárna si pak bude myslet, že tiskne černě, ale díky tomu, že jste černý toner nahradili bílým, bude tisknout bíle.

Tonerový transfer je univerzální a kromě jednorázových nákladů na pořízení tiskárny a tepelného lisu, představuje nízkonákladový způsob jak se vyjádřit mnoha způsoby a vytvořit vysoce kvalitní a originální výrobky. 

Neváhejte se na nás obrátit, pokud potřebujete ještě doplnit informace nebo poradit s výběrem. Jsme pro vás k dispozici na naší telefonické lince, případně nám napište e-mail a my vám rádi odpovíme na vaše dotazy. 

 

 

Hodnocení obchodu
4.8 807 hodnocení
Doporučuje
vse tak jak ma byt
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
  • Jako vždy OK.
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
  • dobré
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
  • široký sortiment
  • dobře popsané produkty
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
  • rychlost dodání objednaného, kvalitní materiál, přehlednost nabízeného zboží
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
Rychlost, komunikace. Pro mě nejdůležitějsí, že pomůžou se začátky a poradí.
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
Celková spokojenost
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
  • rychlost dodání
  • kvalitní servis v řešení problémů
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
Produkt, který jsme měli objednaný nebyl skladem. Byl nabídnut jiný za stejnou cenu. Delší doba dodání, ale počítali jsme s tím. Za mě spokojenost.
Ověřený zákazník heureka.cz