Bílý tisk - objevte nové možnosti

Bílý tisk byl dlouho obtížne realizovatelný. Bílá je totiž barva, kterou běžně tiskárny z různých důvodů nemohly realizovat. Mnoho tiskáren nemělo bílé náplně, což je nyní stále případ inkoustových tiskáren. Bílou barvu nelze míchat z jiných barev. Pro náplně, tonery a kazety se dodnes používají běžné tiskové barvy: azurová, purpurová, žlutá a černá.

Díky inovativním postupům a flexibilním laserovým tiskárnám lze tonery s touto speciální barvou používat pro tisk a přenosy prostřednictvím transferových tiskových strojů. Možnosti bílého tisku otevírají zcela nové cesty a umožňují vyjádřit se ve vlastním tvůrčím procesu. Již se základním vybavením můžete vytvářet skvělá díla, která může vyrábět jako jedinečné kusy a nebo v malém či středním množství. Bílý tisk je zajímavý pro každého, kdo přemýšlí kreativně.

Toto vše můžete vytvořit s bílým tiskem

Pro bílý tisk se používají velmi odlišné prostředky a metody v závislosti na požadovaném množství a materiálu. Než se budeme podrobněji věnovat variantě s přenosem toneru, rádi bychom se zmínili o dalších postupech. Nepochybně oblíbenou variantou je klasický sítotisk, který poskytuje kvalitní výsledky a je nepostradatelný např. při výrobě sportovního oblečení. 

Ačkoli dnes existují možnosti sítotisku i pro menší rérie, je užitečný zejména pro větší objemy výroby. Navíc tento postupvyžaduje trochu cviku. Budete potřebovat sítotiskový rám, sítotiskové barvy, osvitovou fólii, stěrku (škrabku) a další nástroje a chemikálie k tomuto procesu určené.

Další metodou bílého tisku, vhodnou zejména pro výrobu většího množství, je tzv. ofsetový tisk. V nakladatelském průmyslu je tato metoda běžná a rozšířená při výrobě novin. Vyžaduje stroje jako jsou tiskové jednotky a výměníky kotoučů, dále tiskové desky, speciální barvy a další pomůcky. Ofsetový tisk je pro domácí použití nevhodný, protože použitým materiálem musí být papír a lepenka. Tvrdé materiály jako je dřevo a sklo touto metodou nelze potisknout. V této oblasti existují také modifikované metody a tzv. malý ofsetový tisk pro menší tiskové náklady. Z hlediska praktičnosti a použitelnosti se však tyto postupy nepřibližují přenosovým procesům s laserovou tiskárnou a tonerem.

Díky inovativnímu bílému toneru Ghost lze pro bílý tisk použít i běžné laserové tiskárny, např. značky HP. To platí pro přímý design papíru, kartonu nebo lepenky v barevné nebo černé barvě. Lze jej použít i k dekoraci speciálních papírů se zlatým nebo stříbrným efektem.

Pomocí takzvaného transferového tisku a metody jednoho nebo dvou listů umožňuje tonerový transfer design oděvů, tašek nebo sáčků z textilu, i pevnějších podkladů jako je kůže, plast, dřevo. V následující části vysvětlíme bílý tisk a funkci bílé barvy jako pozadí pro barevné motivy.

Bílý tisk s laserovou tiskárnou a tonery - takto to funguje!

S klasickou laserovou tiskárnou a bílými tonery Ghost můžete zdobit oděvy a experimentovat s bílou barvou na barevném nebo tmavém pozadí. Prvním krokem je navrhnout požadovaný motiv v počítači. Může to být jednoduchý motiv nebo barevný vzor, nápis nebo logo. Pro bílý tisk stačí vyměnit černou tonerovou kazetu v tiskárně za bílou. Čištění není nutné, protože tonery neobsahují inkoust, ale speciální prášek.

Tiskárna stále vnímá kazetu jako černou, takže je nutné, aby všechny bílé plochy na obrázku byly černé. Nyní můžete začít tisknout. Pokud rádi zdobíte textil a chcete motiv přenést, pak jej nanesete zrcadlově a vytisknete na přenosovou A-fólii. Tato A-fólie se zalisuje společně s B-papírem v tepelném lisu při teplotě přibližně 160 °C. speciální lepidlo se přenese z B-papíru na povrch pokrytý tonerem. Výhoda: při přenosu na látku na ní ulpí pouze vásš motiv a není nutné ruční odstraňování přebytečné fólie.

Po odlepení B-papíru můžete motiv v bílé barvě po okrajích lehce nastřihnout, abyste mohli fólii lépe umístit na požadované místo na rukávech, zádech nebo přední straně mikiny, trička apod. Nyní následuje vlastní přenos na materiál, opět pomocí přenosového lisu pod tlakem a teplem. Nechtě materiál a fólii vychladnout a poté ji opatrně stáhněte.

Bílý tisk jako podklad se používá pro:

 • pokrytí inkoustem
 • výraznější barvy
 • stálost barev
 • zářivost barev a jas

Bílý tisk může mít další další funkci při tisku barevně nebo barevně s bílou. Díky bílému podkladu jako barvě pozadí tmavých látek barvy září mnohem jasněji a získávají vyšší barevnou stálost. Výsledek je vysoce kvalitní a zůstává po dlouhou dobu v optimálním stavu.

Efekty a materiály pro tisk bílé barvy

Kromě jemného papíru a lepenky je jako materiál vhodný pro bílý tisk k dispozici řada předmětů denní  potřeby, jako jsou hrnky, šálky, láhve na pití. Ať už pro reklamní účely s firemním logem nebo jako individuální nápad na dárek, bílé nápisy a obrázky vypadají obzvlášť zajímavě a vytvářejí zcela nový vzhled. Z nudného nádobí nebo nákupní tašky se stane moderní pomůcka pro každodenní život.

Bílý potisk je také vhodný pro design všech druhů plastových předmětů. Transfery je možné provádět i na přírodní materiály jako je kůže a dřevo, s krásnými a hodnotnými výsledky. Pro kvalitu je výhodný hladký povrch, aby bylo možné přenést tisk čistě. Bílý tisk v kombinaci s přírodními materiály má zvláštní kouzlo. Ale také materiály, jako je kov a sklo, získají s bílou barvou mimořádně moderní charakter. Možnosti bílého tisku jsou rozmanité. Vyplatí se pustit se do této oblasti a trochu experimentovat. Samotný bílý tisk nebo v kombinaci s barvami výtazně rozšíří vaše tvůrčí spektrum.

Tak směle do toho. Přejeme vám hodně zábavy.

              

 

Hodnocení obchodu
4.8 812 hodnocení
Doporučuje
 • Naprostá spokojenost.
Naprostá spokojenost jako vždy,mohu jen doporučit.
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • Rychlost dodání zboží a výborná technická podpora
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • Rychlé doručení.
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • Rychlé vyřízení
 • Rychlé odeslání zboží
 • Vše v pořádku
Žádné
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • Rychlost,spolehlivost
Spokojenost
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
vse tak jak ma byt
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • Jako vždy OK.
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • dobré
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • široký sortiment
 • dobře popsané produkty
Ověřený zákazník heureka.cz