Orientační hodnoty pro sublimační materiály

Orientační hodnoty pro sublimační materiály
Jan Krupa - 11. 10. 2015 , sekce: Sublimační tisk

Jaké hodnoty zvolit při sublimačním tisku na vybrané materiály? Podívejme se, jak nejlépe tisknout na puzzle, zapalovače, keramické talíře a další předměty.

Hrnky (Eco - JS Couting) - teplota 180 stupňů Celsia a čas 150-200 sekund od dosažení teploty, tlak středně silný.

Textilie (dostupné na našem e-shopu) - teplota 180 stupňů Celsia a čas 100-200 sekund, čas se počítá hned od přitlačení zahřátého lisu, tlak střední.

Keramické a skleněné dlaždice - teplota 180 stupňů Celsia, v případě použití standardní metody čas 2-3 minuty nebo v případě deskové metody čas 7 minut (čtěte jako u bodu 9), čas se počítá bezprostředně od přitlačení zahřátého lisu, tlak středně silný.

Foto na granit - teplota 180 stupňů Celsia, v případě použití standardní metody čas 7 minuty nebo v případě deskové metody (obrácené založení, první grafika, materiál a zavření topnou deskou) čas 10 minut, čas se počítá bezprostředně od přitlačení zahřátého lisu, tlak středně silný.

Sublimační plechy - teplota 180 stupňů Celsia, čas 100-150 sekund, čas se počítá bezprostředně po přitlačení zahřátého lisu, pokud se na plechu objeví zmatnění a efekt přilepení papíru, může být čas zkrácen stejně jako teplota, ale ne méně než na 160 stupňů Celsia, tlak střední.

Upomínkové předměty typu zrcátka či přívěsky ke klíčům - tzn. předměty, na které je tisk prováděn na malých sublimačních plíškách - teplota 180 stupňů Celsia, čas 100-150 sekund, čas se počítá od přitlačení zahřátého lisu. Pokud se na plechu objeví zmatnění a efekt přilepení papíru, může být čas zkrácen stejně jako teplota, ale ne méně než na 160 stupňů Celsia, průměrný tlak. Pamatujte také, že tisk se provádí po bílé straně plíšku a je také třeba odstranit z něj ochrannou fólii.

Puzzle a další předměty z lepenky – nejdříve musíte trochu nahřát lepenku, aby se z ní odpařila přebytečná voda a aby se nerozlepovala. Takže je nejprve třeba položit např. puzzle pod horký lis na 2-3 minuty, ale přitisknout jej a teprve poté můžete provést tisk při teplotě 180 stupňů Celsia, čas 100-150 sekund, střední tlak.

Zapalovače - teplota 180 stupňů Celsia a čas 200 sekund, tlak silný a doporučujeme použít ohřívač na talíře, protože tento předmět je poměrně silný. Lze také tisknout obrácenou deskovou metodou, na zapalovače se dá tisknout z obou stran, ale jednou stranou se dá tisknout současně.

Keramické talíře – teplota 180 stupňů Celsia, čas cca 2-3 minuty, střední síla tlaku. Nezapomeňte také, že tisk musí mít menší průměr než je obecně viditelný průměr místa na talíři pro tisk, protože ve skutečnosti, pokud se podíváte na lomení křivky pole tisku na talíři, tak by se vlastně měl dělat potisk o průměru odpovídající plochému povrchu talíře tak, aby byly konce potisku ideálně nahřáté stejně jako střed a aby nebylo třeba používat příliš silný tlak, který by mohl vést k praskání talířů.

Misky pro psy a kočky - teplota 180 stupňů Celsia, měly by se zahřívat za pomoci svorek v troubách s horkým vzduchem, čas do 15 minut.

Šálky - teplota 180 stupňů Celsia, čas 150-200 sekund od dosažení teploty, tlak středně silný, použijte ohřívač s menším průměrem a doporučujeme zahřívat 2 šálky najednou tak, aby ohřívač přiléhal přímo k šálku. Je třeba dávat pozor na tlak, protože šálky jsou křehké. Pokud uslyšíme typické skřípavé zvuky, je třeba ihned lehce povolit tlak.

Skleněné a matné hrnky - tiskneme v podstatě stejně jako v případě obyčejných hrnků, ale je nutné použít lehčí tlak, protože i přes kalení je sklo křehčí než keramika.

Kovové zápisníky – tisk stejně jako v případě sublimačních plechů, ale je třeba sundat oba dva plechy ze zápisníku a zahřívat na lisu odděleně.

Pouzdra na notebook - stejně jako ostatní textilie, ale dovnitř pouzdra je třeba vložit např. silnou silikonovou podložku tak, aby nedošlo k poškození automatického plastového zipu kvůli teplotě lisu.

Potahy na polštáře s knoflíky - stejně jako ostatní textilie, ale je třeba sundat bílý obal na potahu a nahřívat jej samostatně tak, aby se neroztavily plastové knoflíky na potahu.

Čepice - stejně jako ostatní textilie

Žabky - stejně jako ostatní textilie

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Komentáře

98 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

  • Rychlé dodání, spolehlivost
Ověřený zákazník, před 3 dny

Výhody e-shopu:

  • Kvalitní folie na potisk triček s podkladní fixační lepící folií
Ověřený zákazník, před 4 dny

Rychle dodanie

Ověřený zákazník, před 4 dny

Výhody e-shopu:

  • Velice příjemná komunikace a individuální přístup.
Ověřený zákazník, 11. 06. 2021

Proč nakupovat u nás

  • Nabízíme vám široký sortiment vyzkoušených produktů
  • Specializujeme se na reklamní agentury
  • Rozumíme problémům v tomto oboru
  • Všechny stroje máme opravdu skladem
  • Při potížích poskytujeme odbornou podporu
  • Postaráme se o servis i náhradní díly
  • Máme spoustu spotřebního materiálu za super ceny
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0