Obecné hygienické požadavky na výrobky s reklamním potiskem

Obecné hygienické požadavky na výrobky s reklamním potiskem
Jan Krupa - 17. 1. 2020 , sekce: Technická podpora

Vyhláška č. 38/2001 Sb. Vyhláška Ministerstva zdravotnictví o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy.

Materiály na potisk uvedené na našem e-shopu jsou dodávány jako reklamní materiály určené k potisku. Materiály jako hrnky, skleněné hrnky, kovové hrnky, půllitry, sklenice, talíře, misky a materiály které přichází do styku s potravinami a pokrmem podléhají vyhlášce č. 38/2001 sbírky. Vyhláška Ministerstva zdravotnictví o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy. Tato vyhláška stanovuje podmínky potisku na materiály určené k potisku a to dvěma důležitými paragrafy.

§ 2 Výklad některých pojmů

bod 16. okrajem pro pití 20 mm široký pás podél horního okraje na vnější straně naplnitelných výrobků, který může při pití z těchto výrobků přicházet do styku s ústy;

Vztahuje se na hrnky, skleněné hrnky, kovové hrnky, půllitry, sklenice, které přichází do styku s potravinami a pokrmem. Tento bod stanovuje umístění potisku 20 mm od horního okraje. Pokud není splněno, jedná se o reklamní předměty a nelze je použít při pití.

§ 6 Barvení, potiskování a dekorace výrobků určených pro styk s potravinami

(1) K barvení, potiskování a dekoraci výrobků určených pro styk s potravinami se smí použít jen barviv a pigmentů, které budou ve výrobcích pevně zakotveny a budou vyhovovat požadavkům čistoty upraveným v příloze č. 1.

(2) Výrobky určené pro styk s potravinami mohou být potištěny jen na plochách, které nepřicházejí do styku s potravinami. U výrobků tvořených několika vrstvami může být potisk v mezivrstvě. Potisk nesmí pronikat nebo být otisknut na plochách, které přijdou do styku s potravinami. 

Podmínky § 6 jsou jasně dané. Pokud se potisk vyskytuje na ploše, která přichází do styku s potravinami, jedná se o reklamní předmět a nelze jej použít k tomuto účelu.

Použití předmětů se sublimační vrstvou v mikrovlnné troubě je zakázáno. Při ohřevu v mikrovlnné troubě se mohou potisknuté sublimační předměty ohřát na vyšší teplotu než je bod varu a tím uvolnit inkoust do ohřívané potraviny.

Celé znění vyhlášky č. 38/2001 sbírky naleznete zde.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Komentáře

100 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

 • Rýchle dodanie, dobrá kvalita
Ověřený zákazník, 29. 05. 2020

Rychlost, spolehlivost, dobrá komunikace

Ověřený zákazník, 28. 05. 2020

Super obchod. Lidičky na prodejně úplně úžasní. Děkuji.

Ověřený zákazník, 18. 05. 2020

Výhody e-shopu:

 • Objednávala jsem již několikrát a vždy vše v pořádku
 • Zboží dodáno včas
 • Bezproblémová komunikace
 • Přehledné webové stránky
Ověřený zákazník, 15. 05. 2020

Proč nakupovat u nás

 • Nabízíme vám široký sortiment vyzkoušených produktů
 • Specializujeme se na reklamní agentury
 • Rozumíme problémům v tomto oboru
 • Všechny stroje máme opravdu skladem
 • Při potížích poskytujeme odbornou podporu
 • Postaráme se o servis i náhradní díly
 • Máme spoustu spotřebního materiálu za super ceny
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0