Tipy pro tisk s tiskárnami Sawgrass Virtuoso

Tipy pro tisk s tiskárnami Sawgrass Virtuoso
Jakub Dubec - 27. 6. 2018 , sekce: Sublimační tisk

Jak postupovat při práci se sublimačními tiskárnami Sawgrass Virtuoso a dosahovat nejlepších možných výsledků?

Tiskárny Sawgrass sg400/800 jsou s ohledem na color management sublimace u formátů A4/A3 tím nejlepším řešením na trhu a při správném použití eliminují problémy s barvami na nulu.

 1. Zaprvé se ujistěte, že je design připraven v RGB, má kvalitu přinejmenším 300 DPI a velikost souboru není menší než 1-2MB. Pokud není jakýkoliv z těchto požadavků splněn, způsobí to první potíž s barvami.
 2. Ať už užíváte jakýkoliv tiskový software, ten musí být nastaven na RGB bez jakýchkoliv barevných profilů během exportu či importu souborů. Musí se jednat výlučně o RGB zdroj.
 3. Je třeba se rovněž přesvědčit, že černý čtverec je 100% černá v RGB, tedy R: 0, G: 0 a B: 0
 4. Ověřte, zda je základní ovladač tiskárny nastaven na nejvyšší foto kvalitu, jelikož jako defaultní nastavení při instalaci je zvolena ekonomická kvalita.
  S ekonomickým nastavením tiskárna používá jen velmi málo inkoustu a barvy nejsou syté.
 5. Tiskněte pomocí Virtuoso Print manageru, nikoliv za pomoci základního driveru pro tiskárnu, neboť ten neřeší color management Virtuoso Print manager musí být správně nakonfigurován.
 6. Poslední věc je tisk. Lis musí být nastaven na 180°C a velmi dobře předehřátý, po dosažení 180°C musí běžet dalších 10 - 15 minut zavřený, aby se teplo rovnoměrně rozprostřelo do celého lisu.
 7. Posléze lisujte 180 sekund pod velmi vysokým tlakem.

A na konec, jak jistě víte, sublimace je ruční práce a tudíž zde může být více faktorů, než bylo zmíněno. Pokud mluvíte anglicky, můžete kontaktovat přímo britskou Sawgrass podporu, která vám pomůže například přes TeamViewer.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Komentáře

97 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

 • Skvělá komunikace a rychlost
Ověřený zákazník, 29. 09. 2021

S Reklamními technologiemi jsme nikdy neměli problém. Vždy byli maximálně vstřícní, ochotní, rychlí. Občas jsme pobavení v jakých krabičkách nám zboží dorazí :) Například naposled jsem se kolegy musela zeptat, proč si objednal boty, dokud jsme krabici neotevřeli a nedošlo nám, že je to naše objednávka z Reklamních technologií :D Samozřejmě je nám jedno, zda zboží dorazí v krabici od bot, nebo v něčem jiném, hlavní je, že dorazí :) Občas když není něco zrovna na skladě a dorazí to po částech, tak si říkáme, že bychom měli napsat, aby to když tak poslali třeba až si budeme zase něco objednávat, aby se kupříkladu nepřevážel zbytečně jeden kus oblečení. Každopádně tento obchod můžeme jen doporučit :)

Ověřený zákazník, 26. 09. 2021

Vždy dodane, bezpečné zabalené. Som veľmi spokojná.

Ověřený zákazník, 22. 09. 2021

Výhody e-shopu:

 • Ochota, vstřícnost
 • Bleskové dodání
Ověřený zákazník, 22. 09. 2021

Proč nakupovat u nás

 • Nabízíme vám široký sortiment vyzkoušených produktů
 • Specializujeme se na reklamní agentury
 • Rozumíme problémům v tomto oboru
 • Všechny stroje máme opravdu skladem
 • Při potížích poskytujeme odbornou podporu
 • Postaráme se o servis i náhradní díly
 • Máme spoustu spotřebního materiálu za super ceny
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0