Jak připravit prostor pro gravírovací stroj - 5 tipů

Jak připravit prostor pro gravírovací stroj - 5 tipů
Marek Znojil - 2. 12. 2019 , sekce: CO2 Laserové gravírky

Řezací plotry, Řezací Software, Spotřební materiál pro reklamu, Startovací sady, Stroje a zařízení, Termolisy

Umístění stroje

Vyberte takový prostor, který je dobře osvětlený a větratelný. Pokud máte hobby stroj, bude potřebovat velký, pevný a stabilní stůl. Na tento stůl je třeba umístit gravírku, důležité je aby stůl gravírku unesl. Stroje mohou vážit až 180 kg. Kolem stroje by mělo být dostatek prostoru. Bude potřebovat svůj osobní prostor pro práci, prostor pro odkládání materiálu a prostor pro počítač, na kterém budete zpracovávat práci a ovládat gravírku.
 

Bezpečnost a bezpečnostní prvky

Jakmile jste vybrali prostor pro umístění gravírky je dobré je vybavit bezpečnostními prvky. Prostor je nutné vybavit hasicím přístrojem. Hasící přístroj může být práškový, nebo CO2 (nepoškozuje drahé elektrické zařízení). Doporučujeme konzultaci s technikem, který zajišťuje servis a požární bezpečnost. Je vhodné prostor vybavit požární poplachovou směrnicí. Prostor osadit lékárničkou zaměřenou více na úrazy vzniklé popálením. Vhodné je označit pracoviště bezpečnostními tabulkami. Například Používej ochranné pracovní pomůcky, laserové záření a podobně.
 

Požadavky na napájení

Ve vybraném prostoru se ujistěte, že máte dostatek síťových zásuvek a je vhodné zkontrolovat v jaké jsou kondici. Je potřeba si uvědomit, že kromě samotného stroje je napájen odtahový systém zplodin, chladící systém laserové trubice a vzduchový systém pro odfuk zplodin. Je vhodné si nechat provést kontrolu elektroinstalace. Je dobré si být vědomi rizika úrazu elektrickým proudem.
 

Zplodiny vytvořené při práci stroje

Výpary, kouř a prach musí být čerpány pryč z pracovního prostoru a ze stroje ven mimo celé pracoviště. Provádí se pomocí jednoduchého ventilačního systému, který odvádí vzniklé zplodiny pryč. Tento jednoduchý systém je součástí dodávky stroje. Obsahuje odtahový ventilátor a základní sadu hadic pro odtah. Váš prostor musí být vybaven prostupem do volného prostranství tak, aby vzniklé zplodiny neobtěžovaly jiné pracovníky.
 

Příjezd gravírky

Dorazil Vás stroj přepravní službou. Je vhodné jej prohlédnout, případně sepsat protokol o poškození s dopravcem. Nezapomeňte na váhu stroje. Možná budete potřebovat pomoc se zvedáním a stěhování stroje na určené místo. Bude potřeba sestavit odtahové a chladící příslušenství. K tomu budou potřeba určité drobné pracovní nástroje. Bohatě stačí brašna s nářadím. Chladící systém je plněn destilovanou vodou, doporučujeme její zakoupení.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Komentáře

98 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

  • Rychlé dodání, spolehlivost
Ověřený zákazník, před 3 dny

Výhody e-shopu:

  • Kvalitní folie na potisk triček s podkladní fixační lepící folií
Ověřený zákazník, před 4 dny

Rychle dodanie

Ověřený zákazník, před 4 dny

Výhody e-shopu:

  • Velice příjemná komunikace a individuální přístup.
Ověřený zákazník, 11. 06. 2021

Proč nakupovat u nás

  • Nabízíme vám široký sortiment vyzkoušených produktů
  • Specializujeme se na reklamní agentury
  • Rozumíme problémům v tomto oboru
  • Všechny stroje máme opravdu skladem
  • Při potížích poskytujeme odbornou podporu
  • Postaráme se o servis i náhradní díly
  • Máme spoustu spotřebního materiálu za super ceny
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0