Vytvořte si vlastní tričko s bílým tonerem Ghost White Toner

Vytvořte si vlastní tričko s bílým tonerem Ghost White Toner
Michaela Ščotková - 30. 11. 2022 , sekce: Laserový tisk na bavlnu

Potisk barevných nebo tmavých textilií nikdy nebyl snazší. S pomocí bílého toneru Ghost si podmaníte barvy a svět potisku. Poradíme Vám, jak pomocí několika jednoduchých kroků vytvoříte originální tričko s tonerem Ghost White v kombinaci s přenosovými fóliemi.

Tonerový přenos je totiž fantastický způsob, jak kreativním způsobem přizpůsobit textilie, jakými jsou například: bavlna, plsť, polyester, kůže, a dokonce i jiné povrchy, například dřevo.

Co budete potřebovat?

 • Tiskárnu
 • Transferový lis
 • Bílé a barevné tonery Ghost White
 • Laserové tmavé fólie A a B-papíry
 • Matný povrchový papír
 • Trička

Vytvoření přenosové fólie

Prvním krokem je vytvoření návrhu, který chcete na tričko vytisknout. To můžete provést pomocí libovolného softwaru, například Photoshopu nebo Canvy.
S nástrojem Ghost White Toner je dokonce možné vytvořit design s bílou barvou.

Jak na to?

Nejprve vyměňte svůj černý toner za Ghost White Toner a vše černé ve vašem návrhu bude vytištěno bíle! Ujistěte se, že černá barva ve vašem návrhu je 100% černá a není smíchaná s ostatními barvami, jinak bílá nevyjde jako bílá.

Návrhy se všemi barvami, včetně černé a bílé, jsou také možné díky triku s výměnou tonerů a dvojitému průchodu. Při dvojitém průchodu nejprve vytisknete návrh s barvami CMYK a poté provedete druhý průchod, při kterém vytisknete pouze bílou masku návrhu. 

Za tímto účelem vytvoříte černou masku, která je o něco menší, než váš skutečný návrh. Ta by měla být 100% černá a měla by být vytištěna naším bílým tonerem uvnitř tiskárny. Vytisknutím této vrstvy bílým tonerem Ghost na již vytištěný návrh vytvoříte bílé pozadí vašeho návrhu, které vytisknete jako druhý krok nad vaším návrhem.

Při tisku návrhu mějte na paměti, že musí být vytištěn zrcadlově na přenosovou fólii (fólii A). K tomu můžete použít funkci "tisknout zrcadlově" v nastavení tiskárny nebo vytvořte zrcadlovou verzi svého návrhu.

Ve druhém kroku se přiloží fólie A a papír B k sobě pomocí tepelného lisu. Lisujte je k sobě po dobu 2 minut při teplotě přibližně 160 °C. Po dvou minutách fólie od sebe ihned oddělte, dokud jsou ještě horké. Nenechte je vychladnout. Lepidlo z papíru B je nyní přeneseno na fólii A, na částech, kde je vzor.

 

Přenos designu na tričko

Vystřihněte přenosovou fólii podle velikosti a umístěte ji na tričko. Přitiskněte přenosovou fólii na tričko tepelným lisem na 30 sekund. Tentokrát ji před odstraněním z textilie nechte zcela vychladnout!  Až je fólie zcela vychladlá, můžete ji z trička opatrně a plynule stáhnout/odvinout.

Poslední, avšak velmi důležitý krok, kterým zvýšíte odolnost potisku na tričku, je jeho znovuzalisování v termolisu. Využijte k tomu pečicí nebo silikonový papír, aby se potisk nepřenesl na tepelnou plochu lisu. Krátkým zalisováním zvýšíte odolnost trička proti praní a získá také pěkný uhlazenější povrch.

 

Výměnou černého za bílý toner Ghost nemáte žádná barevná omezení, a proto můžete vytvořit téměř každý design s jakoukoliv barvou či kombinací, kterou chcete. Dokonce i s úžasnými neonovými či metalickými efekty, kterých dosáhnete díky našim fóliím. 

   

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Komentáře

98 % zákazníků doporučuje náš obchod

Rychlost odeslání Široký sortiment

Ověřený zákazník, před 2 dny

Rychlé vyřízení objednávky.

Ověřený zákazník, před 4 dny

Dodání obratem v pořádku.

Ověřený zákazník, 15. 02. 2024

Výhody e-shopu:

 • Rychlost dodání
Ověřený zákazník, 13. 02. 2024

Proč nakupovat u nás

 • Nabízíme vám široký sortiment vyzkoušených produktů
 • Specializujeme se na reklamní agentury
 • Rozumíme problémům v tomto oboru
 • Všechny stroje máme opravdu skladem
 • Při potížích poskytujeme odbornou podporu
 • Postaráme se o servis i náhradní díly
 • Máme spoustu spotřebního materiálu za super ceny

Další informace

Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0