Rozloučení se s Ricoh a PowerDriver

Rozloučení se s Ricoh a PowerDriver
Jan Krupa - 31. 1. 2018 , sekce: Technická podpora

V roce 2018 přichází do sublimačního světa spousta změn, a všechny nasvědčují lepším zítřkům pro vaše podnikání. První je, že společnost Ricoh již nebude vyrábět tiskárny SG3110DN či SG7100DN.

Ricoh ukončil 3110 a 7100

Prodej modelů SG400 a SG800 zcela předběhl prodej modelů 3110 a 7100, a to díky lepší výtěžnosti inkoustu, vyššímu rozlišení, dvojnásobné propustnosti a mnohem širší barevné škále, které tyto tiskárny dodávají, nemluvě o veškeré přidané hodnotě, kterou získáte u produktů CreativeStudio, Virtuoso Print Manager a podpory Sawgrass. V důsledku toho společnost Ricoh ukončila ve Spojených státech v roce 2016 prodej a výrobu modelů 3110 a 7100. Tyto tiskárny získaly za posledních sedm nebo osm let obrovskou popularitu díky sublimace prostřednictvím stolních počítačů, zejména kvůli kvalitě tisku a efektivnosti výroby. Když společnost Ricoh spojila se společností Sawgrass, aby vytvořila tiskárny Virtuoso SG400 a SG800 – nové generace těchto odzkoušených a nefalšovaných modelů – bylo jasné, že vznikl nový standard pro sublimační tisk.

Druhá změna spočívá v tom, že Sawgrass ruší PowerDriver a MacProfile. Od 1. ledna již tento software nebude možné stáhnout z webových stránek společnosti Sawgrass. Je to proto, že Virtuoso Print Manager (VPM) poskytuje to, co přináší PowerDriver i MacProfile zvlášť, avšak v jednom programu a s lepšími výsledky. Vzhledem k tomu, že brzy bude obtížné, ba až nemožné zakoupit Ricoh, budou rovněž zbytečné pro další produkci k novým tiskárnám.

Víme, že PowerDriver má spoustu věrných zákazníků, což skutečně dokazuje hodnotu tohoto programu. Avšak Virtuoso Print Manger posune vše, co je na PowerDriveru skvělé, na další úroveň. A my jsme přesvědčeni, že fanoušky se brzy stanou všichni.

Jak postupovat dále?

Pokud jste v současné době uživatelem Ricoh, budete si moci i nadále od svého preferovaného prodejce koupit inkousty SubliJet-R, k čemuž je Vám k dispozici podpora od společnosti Sawgrass. Pokud si zakoupíte nový Ricoh, obraťte se na podporu společnosti Sawgrass, která vám pomůže s nastavením.

Pokud máte v současné době tiskárnu Virtuoso a pro správu barev a tisku používáte PowerDriver, stáhněte a nainstalujte si Správce tisku Virtuoso (Virtuoso Print Manager (VPM)). Poté postupujte podle pokynů pro konfiguraci preferovaného grafického softwaru, který je k dispozici na stránce Getting Started (Začínáme), ze které si software stáhnete. Technická podpora společnosti Sawgrass Vám také může s instalací a používáním Správce tisku Virtuoso pomoci.

Konec výroby tiskáren Ricoh a PowerDriver se stal milníkem pro sublimační průmysl. Systémy dekorace výrobků Virtuoso HD (Virtuoso HD Product Decorating Systems) nám přináší budoucnost, a to se ziskem.

 

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Komentáře

100 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

 • Rýchle dodanie, dobrá kvalita
Ověřený zákazník, 29. 05. 2020

Rychlost, spolehlivost, dobrá komunikace

Ověřený zákazník, 28. 05. 2020

Super obchod. Lidičky na prodejně úplně úžasní. Děkuji.

Ověřený zákazník, 18. 05. 2020

Výhody e-shopu:

 • Objednávala jsem již několikrát a vždy vše v pořádku
 • Zboží dodáno včas
 • Bezproblémová komunikace
 • Přehledné webové stránky
Ověřený zákazník, 15. 05. 2020

Proč nakupovat u nás

 • Nabízíme vám široký sortiment vyzkoušených produktů
 • Specializujeme se na reklamní agentury
 • Rozumíme problémům v tomto oboru
 • Všechny stroje máme opravdu skladem
 • Při potížích poskytujeme odbornou podporu
 • Postaráme se o servis i náhradní díly
 • Máme spoustu spotřebního materiálu za super ceny
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0