Jak vybrat řezací plotr

Řezací plotr je zařízení podobné kreslicímu plotru nebo tiskárně. Rozdíl je v tom, že místo inkoustu používá ostrý nůž, který přesně vyřeže objekty z fólie. Řezací plotry jsou nezbytnou výbavou každého, kdo uvažuje o výrobě nápisů. Mohou být užitečné i při výrobě triček a ostatních návrhářských činnostech. Pořízení plotru často bývá významnou investicí. Je tedy více než žádoucí, abyste jeho výběru věnovali plnou pozornost. V opačném případě se vystavujete riziku koupě nevyhovujícího stroje, a tedy i neefektivní práce. V tomto článku vám poradíme, na co si dát pozor při výběru řezacího plotru.

Zamyslete se nad požadovanou velikostí řezacího plotru

Jedním z nejdůležitějších kritérií výběru je vhodná velikost plotru. Od ní se odvíjí nejen konečná podoba požadovaného výsledku, ale také pořizovací cena. Při rozhodování, jak veliký plotr vlastně potřebujete, musíte brát v úvahu, jakou práci s ním budete převážně vykonávat. Pokud chcete řezat dlouhé bannery, potom vám postačí menší model. Jestli vaše zakázky běžně zahrnují velké nápisy, budete muset investovat do většího řezacího plotru. Berte v potaz, že se plotrové fólie prodávají v rolích širokých od 38,1 cm. Pokud si pořídíte plotr menší než tento rozměr, budete muset nadbytečnou fólii odstřihávat, předtím, než ji budete moci používat, což znamená plýtvání materiálem i časem.

Jak vybrat řezací plotr

Zvažte typy materiálů, které budete na plotru řezat

Chystáte se řezat pouze samolepicí fólie? Pak si vystačíte s levnějším modelem. Pokud však chcete přesně řezat ostatní materiály jako jsou silné plasty nebo textilie, musíte zvážit pořízení dražšího modelu. Kvalitní řezací plotry vám umožní přesnou kontrolu nad přítlakem a umístěním řezacího nože, který vám zajistí bezchybný a přesný řez do jakéhokoliv materiálu. Stolové plotry jsou zpravidla vhodnější pro řezání silných materiálů a textilií než válcové plotry. Budete-li často řezat odlišné druhy materiálu, ujistěte se, že řezací plotr umožňuje jednoduché nastavení přítlaku nože. Přítlak nože je obecně udáván v gramech a je potřeba jej měnit v závislosti na tloušťce řezaného materiálu.

Ujistěte se, že vámi vybraný plotr má dostačující technickou podporu a dostupnost náhradních dílů

Pokud budete mít jen jeden plotr, může to negativně ovlivnit vaše podnikání, pokud se stroj porouchá nebo bude potřeba vyměnit součástku. Vyhněte se také nákupu více použitých nebo již nevyráběných modelů, jelikož budou náročnější na servis a údržbu. Když budete zjišťovat dostupnost náhradních dílů pro vámi zvolený model, nezapomeňte se dívat také na jejich ceny. Například řezací nože musí být pravidelně vyměňovány. Řezací plotr, ke kterému jsou potřeba drahé náhradní nože, vás v konečném důsledku bude stát mnohem více.

Zvažte náročnost obsluhy jak řezacího plotru, tak jeho softwaru

Řezací plotry se velmi liší v rozsahu funkcí a náročnosti na obsluhu. Kromě toho řezací plotry musí být používány s řezacím programem, který slouží ke komunikaci mezi plotrem a grafickým programem. Tento software se také může lišit v rozsahu funkcí. Když budete zvažovat náročnost obsluhy řezacího plotru, zamyslete se nad tím, jak zkušený bude člověk, který s plotrem bude zacházet. Pokud budete jediný, kdo bude plotr používat, můžete si dovolit koupit složitější a náročnější model na obsluhu. Pokud však zařízení bude používáno i dalšími lidmi, vyberte takové, které má jednodušší obsluhu. Řezací programy se liší v ceně, rozsahu funkcí, technické podpoře a náročnosti ovládání.

Nakonec by vás mohli zajímat i naše návody k obsluze řezacích plotrů

Pokud si stále nebudete jisty, zdali vámi vybraný řezací plotr je vhodný pro vaši výrobu, neváhejte se na na nás obrátit. Zavolejte nám nebo napiště e-mail a my vám rádi pomůžeme s výběrem.

Hodnocení obchodu
4.8 799 hodnocení
Doporučuje
Produkt, který jsme měli objednaný nebyl skladem. Byl nabídnut jiný za stejnou cenu. Delší doba dodání, ale počítali jsme s tím. Za mě spokojenost.
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
  • Rychlé a bezproblémové jednání a spolehlivost....
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
  • Vyber zbozi, skvela cena, rychlost dodani, spolehlivost.
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
  • rychlé dodání
  • dobrá cena
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
  • rychlost dodávky
  • kvalita zboží
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
  • Ochota
  • Super komunikace
Objednávka byla rychle vyřízena. Potřeboval jsem navíc vypomoci a vytisknout nějaké grafiky kvůli poruše vlastní tiskárny a vše proběhlo na jedničku. Paní Šimková je velmi milá a ochotná. Za velmi dobrou cenu se mi dostalo pomoci, kterou jsem právě potřeboval. Maximální spokojenost.
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
Při zadání přepravy neoznačil možnost platby kartou, na avizu od shopu byla uvedena. Zkomplikovalo to převzetí od přepravní služyb
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
  • rýchle doručenie
Termolis splnil moje očakávania, som s výrobkom nadmieru spokojná.
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
Rychlá expedice zboží. Rychlé doručení.
Ověřený zákazník heureka.cz