Ořez kontury v programu Flexistarter pro plotry TC

Funkci kontury používáme pro ořez log, fotek a jiných druhů grafiky. Pro funkci ořezu kontury jsou určeny plotry s optikou. Optická dioda zajistí přesné zaměření ořezové značky, které se pro ořez kontury musí používat.

Před samotným zahájení ořezu kontury je potřeba provést kalibraci laserpoint offsetu. To je rozdíl mezi umístěním diody a řezným nožem. Kalibraci provedeme dle návodu.

Zapnutí optické diody:

Pomocí tlačítka Enter vstoupíte do menu Local. Tlačítkem Select volíte jednotlivé položky. Pomocí Select přejděte na položku OFF. Pomocí enteru potvrďte. Zapne se optická dioda. Na displeji se Zobrazuje Enter. Potvrďte Enter a znovu EXIT potvrďte enter. Pomocí Select přejděte na položku Current a potvrďte enter. Nyní je připravena optická dioda.

Otevřte si program Flexistarter. V programu vytvořte nebo importujte požadovanou grafiku.

Grafiku označte a klikněte v horním menu na položku Effects a zde po tom na položku Contour Cut. Vpravo se objeví okno, kde si volíte konturu ke grafice. Zvolenou konturu potvrďte.

Po nastavení Vámi požadované kontury a jejím potvrzení znovu klikněte v horním menu programu na položku Effects a zde vyberte položku Contour Cut Mark. Program Vám vytvoří kolem grafiky markovací značky pro Váš plotr, které se zaměřují optickou diodou. Vpravo se Vám otevře okno s nastavením pro markovací značky. Zde si můžete vybrat počet značek, i to v jaké vzdálenosti budou umístěny od grafiky. Běžně se používá markování čtyřmi značkami, které je nejpřesnější. Po nastavení markovacích značek vše potvrďte a vytiskněte. Tiskárna se Vás zeptá, zda chcete tisk automaticky upravit, zvolte NE.

Samotné nastavení tisku je taktéž důležité. Tiskárna se tisk snaží upravit. Proto použijte funkci tisku 1:1.

V tento okamžik již můžete potvrdit a grafiku s ořezovými značkami vytisknout. Vytištěnou grafiku založte do plotru tak, aby značka č. 1 byla na pravé straně plotru směrem k Vám. Pokud ořezáváte papír či menší formát, nebo jemnou fólii, použijte k tomu řezací podložku. V programu Flexistarter na panelu horní lišty klikněte na funkci Cotour Cut.

Spustí se Production Manager a řezací okno. V tomto okamžiku zapněte otickou diodu na Vašem plotru (zjistíte v manuálu stroje). V řezacím okně pomocí tlačítka Send odešlete práci plotru.

V Production Manageru se Vám spustí okno pro ovládání plotru a jeho řezací hlavy. Pomocí šipek na klávesnici pohybujte hlavou plotru a zaměřujte postupně markovací značky na jejich střed pomocí optické diody. Po dokončení zaměření značek Vám plotr ořízne konturu, kterou jste si předtím v programu Flexistarter vytvořili.

Hodnocení obchodu
4.8 812 hodnocení
Doporučuje
 • Naprostá spokojenost.
Naprostá spokojenost jako vždy,mohu jen doporučit.
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • Rychlost dodání zboží a výborná technická podpora
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • Rychlé doručení.
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • Rychlé vyřízení
 • Rychlé odeslání zboží
 • Vše v pořádku
Žádné
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • Rychlost,spolehlivost
Spokojenost
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
vse tak jak ma byt
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • Jako vždy OK.
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • dobré
Ověřený zákazník heureka.cz
Doporučuje
 • široký sortiment
 • dobře popsané produkty
Ověřený zákazník heureka.cz