Nežádoucí rozprach červené barvy

Nežádoucí rozprach červené barvy
Jan Krupa - 11. 10. 2015 , sekce: Sublimační tisk

Pokud má tiskárna špatný inkoust (starý, promrzlý, studený, nebo pracuje v chladu atd.) tak výsledek vypadá jako na obrázku níže (rozprašuje) - to znamená, že všude kolem barvy, u níž je špatný inkoust, tiskárna rozprašuje všemi směry. Pojďme se podívat na to, jak se dá rozprachu zabránit.

Pokud má tiskárna špatný inkoust (starý, promrzlý, studený, nebo pracuje v chladu atd.) tak výsledek vypadá jako na obrázku níže (rozprašuje) - to znamená, že všude kolem barvy, u níž je špatný inkoust, tiskárna rozprašuje všemi směry. Tento tisk byl z vektorové grafiky, takže nebylo možné, že by tam bylo nějaké pozadí, nebo „smetí neviditelné pouhým okem“. Mějte na paměti, že spotřební doba inkoustu je maximálně 6. měsíců.

Nežádoucí rozprach červené barvy

Řešené příklady:

Zákazník má čerstvé inkousty, tiskárna rozprašovala kolem grafiky pouze v jednom místě - v horní části hrnečku, ale ve spodní ne. V tomto případě jsme vyčistili magnetický pásek a osušili jej, poté jsme provedli 2-3 cykly vyrovnání hlavy a tiskárna dosahovala ideální přesnosti. Pokud by rozprašovala všude, kde se dá (nahoře i dole) a obraz by byl přesycený, např. obličeje lidí „ jako po soláriu“ dalo by se usuzovat na problém s inkoustem.


Zákazník má čerstvé inkousty, ale tiskárna tiskne 30 % stránky špatně - pouze u první a další tisk dobře. Tento problém se nám nepodařilo vyřešit, ale zákazník tvrdil, že má tiskárnu někde ve sklepě, zapíná ji a hned chce mít dokonalý výsledek. Když tiskárnu zapnul, provedl jedno čištění hlavy a začal tisknout, tak bylo už od první stránky všechno v pořádku. Došli jsme k závěru, že v tomto případě se hlava tiskárny musí zahřát, protože kapky inkoustu jsou uzpůsobené na teplo.


Zákazník měl všechno v pořádku, ale měl podezření na chybu tiskárny - ukázalo se však, že špatně chladil hrnky. Horké je dával na studené dlaždice, inkoust se odpařoval a způsoboval efekt ducha (přízraku), protože teplo stoupalo vzhůru a bralo s sebou inkoust. Na papíře bylo všechno perfektní, nic nebylo vidět.

Takové výtisky jsou obvykle způsobeny jednou z následujících příčin:

 1. Tiskárna se nachází na chladném místě, optimální teplota pro sublimační inkoust je 20 – 23 stupňů, pokud tiskárna tiskne v chladnějším prostředí, budou problémy s prášením inkoustu.
 2. Tisk na tiskárně s uzavřeným krytem, tiskárna by měla tisknout s otevřeným krytem tak, aby se hadičky systému nezachycovaly o kryt a neblokovaly tiskárnu, která pak tiskne nepřesně.
 3. Další možností je ušpiněný magnetický pásek. Pásek se nachází v zadní části tiskového prostoru přímo za tiskovou hlavou, když se ušpiní tak je třeba jej vyčistit a následně vyrovnat tiskovou hlavu.
 4. Pokud tiskárna tiskla se zavřeným krytem, nebo měla ušpiněný magnetický pásek, tak se po vyčištění pásku a zvednutí krytu tiskárny musí provést vyrovnání tiskové hlavy - tato operace se provádí na záložce údržby v nastavení tisku v ovladači pro Epson. Po jejím spuštění ukáže software Epson krok po kroku, jak je třeba ji provést. Pro jistotu je třeba kalibraci provést raději 2 - 3 krát.

Postup:

 1. Důkladně odvzdušníme systém průběžného doplňování inkoustu
 2. Pokud máme toto splněno, vyčistil bych magnetický pásek tiskárny a dobře bych ji po vyčištění vysušil
 3. Provedeme 2-3 čištění hlavy prostřednictvím záložky údržba v nastavení (předvolbách) tiskárny.
 4. Provedeme bych 3-4 cykly vyrovnávání hlavy kvůli kalibraci a to by mělo pomoci.
 5. Nastavte tiskárnu takto: typ papíru: obyčejný papír, kvalita tisku: nejvyšší možná a na záložce „další možností“ vedle zrcadlového obrazu zaškrtněte rychlý tisk
 6. Když tohle všechno máme, provedeme zkušební výtisk, pokud bude zamlžení přetrvávat tak se jedná prošlý, nebo přemrzlý inkoust.

Pevně věříme, že se vám s naší pomocí podařilo odstranit problém s rozprachem barvy

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

Komentáře

97 % zákazníků doporučuje náš obchod

Vždy dodane, bezpečné zabalené. Som veľmi spokojná.

Ověřený zákazník, před 3 dny

Výhody e-shopu:

 • Ochota, vstřícnost
 • Bleskové dodání
Ověřený zákazník, před 3 dny

Tem Reklamních technologii oceňujem ako ústretových ľudí, ktorí vedia poradiť a technológie, ktoré predávajú sú vo veľmi vysokom štandarde. Odporúčam.

Ověřený zákazník, před 4 dny

Výhody e-shopu:

 • Rychle, spolehlive, v poradku doruceno
 • Prehledny web
Ověřený zákazník, 14. 09. 2021

Proč nakupovat u nás

 • Nabízíme vám široký sortiment vyzkoušených produktů
 • Specializujeme se na reklamní agentury
 • Rozumíme problémům v tomto oboru
 • Všechny stroje máme opravdu skladem
 • Při potížích poskytujeme odbornou podporu
 • Postaráme se o servis i náhradní díly
 • Máme spoustu spotřebního materiálu za super ceny
Novinky a slevy na Váš e-mail:
Porovnat zboží 0